Pomoc Strona główna Zgłoś błąd
Edycja

HOME  | AKTUALNOŚCI  | MAPA AE  | FORUM  | POCZTA  | PYTANIA   

Indeks
Slowniczek
Przeglądanie
Wyszukiwanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Edycja danych

Na tej stronie można wprowadzić nowe dane lub edytować dane z bazy danych.


W tytule strony jest uwidoczniona informacja o typie edytowanych danych.

Pola należy wypełnić lub wybrać ich wartości z dostępnych zbiorów danych. Pola wyróżnione wytłuszczoną czcionką wymagają podania co najmniej jednej wartości. Przy próbie zapisania opisu bez wypełnienia wszystkich wymaganych pól pojawi się stosowny monit.

 

Pola, które są odnośnikami wymagają wybrania ich wartości z określonego zbioru.
Pola te mogą mieć maksymalnie jedną lub wiele wartości. Do wybrania wartości pola z maksymalnie jedną wartością służy ikona wyboru , a do edycji pola z wieloma wartościami służy ikona edycji .

 

Kliknięcie na ikonę otwiera dodatkowe okienko do przeglądania danych wymaganych przez modyfikowane pole. Jeśli wśród dostępnych pozycji nie znajdujemy potrzebnych danych, to po kliknięciu w ikonę przechodzimy do strony dodawania nowych danych w obrębie tego okna. W ten sposób można dodać potrzebne dane do bazy danych, nie przerywając edycji poprzednich danych. Funkcjonalność tej strony jest taka sama jak opisanej tutaj strony z tym, że kliknięcie na opis wybranej pozycji spowoduje jej wstawienie do modyfikowanego pola.

 

Po kliknięciu ikony przechodzimy do strony edycji pól wielowartościowych. Po zakończeniu edycji tego pola wrócimy do głównej strony edycji danych. Opis strony edycji pola wielowartościowego znajduje się tutaj.

 

Zmiany akceptujemy klikając w ikonę . Jeśli zapis się powiedzie przejdziemy do strony potwierdzenia zapisania danych. W innym przypadku wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat.

 

Kliknięcię w ikonę powoduje utratę niezapisanych zmian i powrót do okna przeglądania danych.

 

Powrót do indeksu...